Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Коростишівська ОДПІ

Ігор Білоус закликає змінити критерії кадрових призначень та практику формування планів по доходах

Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України, закликає скасувати квотний принцип у кадровій політиці не тільки при формуванні Уряду, а й при призначеннях в усі органи виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів. Керівник ДФС також вважає, що при відборі кандидатур на посади заступників керівників міністерств і відомств пріоритетним критерієм має стати створення професійної команди.

«Зараз, коли відбуватиметься перезавантаження влади, ні в якому разі не можна делегувати на пост керівника органу виконавчої влади представника від однієї політичної сили, а його першого заступника та заступника – від інших», - зазначив Ігор Білоус в інтерв’ю газеті «Бізнес».

Недоцільність існуючої практики кадрових рішень він пояснив на прикладі цьогорічних призначень в ДФС: «У реальності дуже важко здійснювати контроль над окремими напрямами роботи, коли тебе призначають головою Служби, а на посади заступників ставлять людей, яких ти не знаєш».

На переконання Голови ДФС, люди, які стають керівниками міністерств і відомств, мають отримати можливість призначати свою команду, готувати програму та графік її виконання, що дозволить їм повною мірою відповідати за її втілення.

Ігор Білоус також піддав критиці існуючу практику формування плану доходів до державного бюджету.

Він пояснив, як сьогодні формуються індикативні показники по доходах: «Порахували видатки, а потім довели нам (ДФС – П.С.) план доходів до бюджету. І цей план доходів найчастіше має дуже мало спільного з реальним станом економіки. Приміром, план на жовтень склав плюс 40% до обсягу зборів у жовтні 2013 року».

«Водночас зараз, - нагадує керівник ДФС, - в Україні знижується промислове виробництво, дзеркально до нього падає споживання. Ми маємо фактично висушену економіку, проблеми з курсом, брак валюти та обігових коштів».

«Імпортери не можуть купити долари для критичного імпорту. І якщо вони сьогодні не знайдуть валюту, то завтра не заплатять митниці акциз і ПДВ, а післязавтра не сплатять податок на прибуток», - говорить Ігор Білоус.

Разом з тим, обсяги податків і зборів, що збираються Державною фіскальною службою, сягнули 26% від ВВП – критичного максимуму за всю історію незалежної України.

«Це дуже небезпечна спіраль. І ми перебуваємо на її межі, за якою - вільне падіння», - застерігає очільник Державної фіскальної служби.

На його думку, відповіддю на виклики має стати податкова реформа на базі урядових законопроектів, що матиме не тільки фіскальний, а й стимулюючий характер.

«Я погоджуюся, що запропонована трансформація податкової системи не є надрадикальною реформою, але це – перший крок. Втім, лише податкова реформа проблему не вирішить», - попереджає Ігор Білоус.

Він вважає, що потрібні непопулярні кроки в сфері розподілу бюджетних коштів. Чесна відповідь на запитання, скільки «пенсійно-соціальних» коштів доходить до кінцевого споживача, визначить перелік першочергових заходів зі скорочення витрат держави. До такого переліку, сподівається Ігор Білоус, буде включено ліквідацію неефективних структур і утворень в системі виконавчої влади, зміни в усій системі пенсійного забезпечення і соціального страхування.

 

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Категорія: Коростишівська ОДПІ | Додав: Rom@ (2014-11-05)
Переглядів: 278 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди