Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Охорона праці

Весняно-польові роботи 2017 рік.

Спільні рекомендації управління праці та соціального захисту населення Коростишівської райдержадміністрації та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України у Коростишівському районі щодо забезпечення належного стану охорони праці, попередження виробничого травматизму  і професійних захворювань під час проведення весняно-польових робіт в 2017 році.

 

З початком весняно-польових робіт на підприємствах агропромислового комплексу значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною кампанією, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, технологічному обслуговуванні, забезпеченні роботи машинно-тракторних агрегатів, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при порушенні вимог охорони праці та внаслідок неналежної організації робіт.

До факторів, які можуть спричинити нещасний випадок під час посівної, належать:

- відсутність попереджувальних знаків і написів на сільськогосподарських машинах;

- відсутність захисних (огороджувальних) пристроїв на рухомих частинах машин та обладнання;

- відсутність двостороннього зв’язку на агрегатах, де працюють двоє і більше осіб;

- відсутність заземлення на електрообладнанні та ємностях для зберігання й перевезення паливо-мастильних матеріалів;

- відсутність захисних пристроїв на охолоджених і нагрітих частинах машин та обладнання;

- відсутність (несправність) захисних огорож (кожухів) на мобільних робочих місцях;

- відсутність (невідповідність технічним умовам) засобів колективного та індивідуального захисту, спецодягу, спецвзуття;

- несправність (відсутність) вентиляційного та опалювального обладнання у кабінах тракторів і комбайнів;

- несправність механізмів керування та гальмівних систем машин;

- несправність пускових та блокувальних пристроїв;

- несправність електрообладнання машин і механізмів;

- несправність тягово-зчіпних пристроїв;

- неприєднання гальмівної системи причіпних машин до гальмівної системи тракторів.

      Під час проведення весняно-польових робіт керівники, головні спеціалісти, працівники служб охорони праці підприємств повинні посилити профілактичну роботу по попередженню виникнення випадків виробничого травматизму.

Враховуючи аналіз  причин і обставин травматизму та джерел травмування у минулих роках  дієвими заходами профілактики виробничого травматизму під час проведення весняно-польових робіт в 2017 році  в першу чергу мають стати:

- організація проведення навчання, інструктажів з охорони праці та професійного відбору працівників;

      - забезпечення безпеки виробничого обладнання;

- забезпечення належного контролю  за охороною праці;

- організації проведення перевірок технічного стану сільськогосподарської техніки перед початком роботи та усунення усіх виявлених недоліків;

- проведення передрейсових медичних оглядів водіїв та механізаторів;

- організація режиму роботи та відпочинку працівників;

- підвищення рівня трудової та виробничої дисципліни.

В першу чергу слід провести ретельну перевірку технічного стану сільськогосподарських машин, які намічено задіяти в ході посівної. Метою перевірки є недопущення до використання у весняних польових роботах несправної техніки, а також машин і механізмів, до конструкції яких внесено зміни, не передбачені виробником. Зокрема, слід категорично заборонити використовувати в роботах трактори з відсутнім запуском двигуна з кабіни, з непрацюючою системою блокування запуску двигуна при включеній передачі, з відсутніми (не справними) звуковим сигналом, фарами. Причіпні та напівпричіпні машини повинні мати жорсткі зчіпні пристрої. Останні мають бути обладнані страхувальним ланцюгом або тросом. Робочі органи навісного та причіпного обладнання повинні мати спеціальні фіксатори для транспортування. Пасові (зубчасті, карданні, ланцюгові) передачі повинні бути закритими захисним огородженням.

Особливої уваги слід приділити  контролю за дотриманням протипожежного стану пунктів (агрегатів) заправляння тракторів і автомобілів пальним.

Пересування агрегатів до місця роботи та під час виконання робіт має здійснюватися відповідно до заздалегідь розроблених маршрутів, затверджених керівником агропідприємства. З цими правилами мають бути ознайомлені всі учасники посівних робіт.

Працівники, які мають брати участь у проведенні весняно-польових робіт, повинні пройти відповідний інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки.

Для забезпечення належних умов праці на посівній необхідно організувати в польових умовах пункти обігріву й харчування працівників, а також можливість надання їм оперативної медичної допомоги в разі необхідності.

ПОТРІБНО ЗНАТИ ТА ПАМ’ЯТАТИ, що нещасні випадки зі смертельними наслідками на підприємствах агропромислового комплексу найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин. Причиною приблизно 30 % нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками норм охорони та безпеки праці під час виконання механізованих процесів.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

допускати працівників до виконання робіт без проходження необхідного інструктажу з охорони праці, в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

- допускати неповнолітніх до виконання робіт підвищеної небезпеки;

- використовувати машини, механізми, обладнання та інструмент в несправному стані та не за призначенням;

- усувати несправності техніки на працюючому обладнанні без його зупинення;

- виконувати роботи без захисних пристроїв, спецодягу та засобів індивідуального захисту;

-  рух  сільськогосподарськими машинами за незапланованими маршрутами.

 

 

Страховий експерт з охорони праці

відділення ВД ФССНВ

у Коростишівському районі                                                                                   В.М. Фещенко

 

Головний спеціаліст з питань

трудових відносин, соціального партнерства

та охорони праці відділу з питань

соціально-трудових відносин та

соціального захисту інвалідів управління

праці та соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                                                              М.В.Максимов

Категорія: Охорона праці | Додав: Rom@ (2017-03-27)
Переглядів: 699 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди