Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Відділ допомог

Як оформити субсидію?

Право на субсидію має родина, якщо сума її житлово-комунальних платежів, нарахованих в межах середньої норми, перевищує 15% або 10% від сукупного доходу всіх членів сім'ї.

Розрахувати розмір своєї субсидії можна таким чином.

По-перше, визначте обсяг своїх платежів за житлово-комунальні послуги у межах норми забезпечення житлом та встановлених нормативів користування (фактичного споживання) комунальними послугами. Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні мешканців і визначається окремо по кожному послуг, а на їх обсяг у розмірі вашої норми забезпечення житлом та встановлених нормативів користування комунальними послугами.

У тому випадку, якщо після закінчення терміну отримання субсидії, фактичний обсяг послуг виявився більше розрахункового, відділи субсидій роблять перерахунок субсидії по фактичному споживанню послуги, але також не більше норми споживання.

Якщо ж ви перевищили нормативи споживання: за показниками лічильників або проживаючи на більшій площі, то зобов'язані «зайві» квадрати і куби оплачувати за 100% ставкою.

По-друге, визначте нарахований сукупний дохід своєї сім'ї (осіб, що проживають разом з вами) за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення за субсидією.

По-третє, розберіться, на яку частку оплати послуг ви претендуєте - 10 або 15% - і розрахуйте цю обов'язкову частину свого платежу. На оплату 10% можуть розраховувати:

  • сім'ї, які складаються лише з непрацездатних громадян (пенсіонери, люди з інвалідністю, неповнолітні), незалежно від розміру одержуваних ними пільг, пенсій тощо;
  • сім'ї, які складаються як з непрацездатних (діти, особи з інвалідністю І або II групи), так і працездатних громадян, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму.

Всі інші категорії сімей можуть претендувати на оплату 15% вартості послуг. Більш того, за кожні 10% економії вартості фактично використаних послуг (за показниками лічильників відносно встановлених нормативів) у минулому сезоні - у наступному сезоні частина обов'язкового платежу споживача знижується на 2% (наприклад, з 15% до 13%), але не більше, ніж на 10%.

Субсидію не можуть отримати сім'ї, у складі яких проживають громадяни працездатного віку, які протягом останніх трьох місяців перед зверненням за субсидією не працюють, не вчаться на денній формі навчання у вищих та професійно-технічних навчальних закладах і при цьому не перебувають на обліку в центрі зайнятості. Виняток у цій категорії становлять громадяни, які:

- знаходяться в декретній відпустці по догляду за дітьми після досягнення ними 3-річного віку, або ж 6-річного віку - за наявності висновку ЛКК про додатковий догляд;

- доглядають трьох і більше дітей віком до 16 років;

- здійснюють догляд за особами з інвалідністю І-ї групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами, які досягли 80-річного віку, за особами з інвалідністю І і II гр. внаслідок психічного розладу, а також фізичні особи, які надають соціальні послуги.

Субсидія не призначається також, якщо: хтось із зареєстрованих на житловій площі осіб здає квартиру (будинок) за договором оренди; хтось з мешканців має у своєму володінні чи володінні близьких (чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей) у сукупності більше, ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує санітарну норму; саме житло було придбано менше 1 року тому з моменту звернення за субсидією; у житловому приміщенні зареєстровані тільки неповнолітні діти, які мають батьків.



 

Категорія: Відділ допомог | Додав: Rom@ (2014-05-27)
Переглядів: 1933 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди