Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Обслуговування інвалідів

Робочі і неробочі групи інвалідності в 2017 році

Групи інвалідності в 2017 році: робочі і неробочі

Робочі і неробочі групи інвалідності в 2017 році

З 1 січня 2017 року зміняться критерії встановлених груп інвалідності. Встановлюючи групу інвалідності, тепер будуть перевіряти, враховувати ступінь вираження розладів функцій організму, наслідків від отриманих захворювань, травм, забоїв. Раніше всі знали критерій під назвою «обмеження життєдіяльності». Це означало, що людина з-за своєї групи інвалідності не міг вільно виходити на роботу, навчатися в навчальних закладах, обслуговуючи самого себе просто пересуваючись.

Вагомі зміни внесено 6 серпня 2015 року урядом документ, що регламентує права людини з обмеженими можливостями, – Правила визнання людини інвалідом від 20 лютого 2006 року.

Серед нових змін, відрізняється термін «абілітація», що означає, що інвалід повинен набувати навички пристосовуватися в побутовій, соціальній, трудовій сфері. Тобто людина з певною групою інвалідності вчитися обслуговувати себе вдома, виходити на вулицю, брати участь у соціальних проектах, намагатися шукати роботу, відповідну для людей з обмеженими фізичними можливостями. Одним словом, людина заново вчитися бути самостійним.

Уряд, у свою чергу, відповідно до закону забезпечить інвалідів безперешкодним і зручним для їх пересування доступом до всіх культурно-масових заходів, а також побутових і транспортних об’єктів архітектури. Будівлі, установи, лікарні будуть обладнані спеціальними доріжками з інвалідними підйомниками (для категорій груп інвалідності) з винесеним зовнішнім дзвінком біля такої сходи.

17 червня 2015 року відомо особам з групами інвалідності внесенням до закону змінами, що стосуються їх до доступного сервісу всіх зручностей, спрямованих на комфортне транспортне пересування для інвалідів, користуванням особами послугами зв’язку, відвідування медичних закладів, а також установи освіти.

Передбачена доступність офіційних сайтів уряду як федеральних, так і місцевих органів влади для осіб з групами інвалідності. Таке обличчя з легкістю зможе відвідати сайт потрібної особини урядової діяльності, подивитися цікаву інформацію або ж записатися на прийом, використовуючи встановлені на сайті години прийому громадян депутатом, залишити своє побажання або висловити скаргу в письмовій формі. Нагадаємо, що поки що таких офіційних сайтів для категорій груп інвалідності немає у вільному доступі.

Державне пенсійне забезпечення розповідає про підвищення пенсій для інвалідів на 4%. Підвищення буде надано всім категоріям – і працюючим, і не працюють.

ПФР стане об’єктом реєстрації та встановлення інвалідності людині. Адже вирішити документальні питання як особистого характеру, так і оплату комунальних послуг продовжують вирішуватися з допомогою ходіння особи по різних інстанціях довго і нудно індивідуально.

Голова ПФР зазначив, що всі проблемні пункти візьме на себе відомство. Інваліду потрібно всього лише прийти до них, а служба вже візьме на себе обов’язки рішення всіх документальних, комунальних питань людини. Дуже зручний сервіс, так як цей хід заощадить особистий час людини з інвалідністю, зменшаться черги в установках, касах, конторах соціального значення.

Пільги для інвалідів

З настанням 2017 року, працюючі і непрацюючі інваліди отримають пільги на капітальний ремонт будинків. Перелік наданих пільг для капремонту буде розіслано в терміновому порядку по регіонах, а вже вони компенсують інвалідам внески, витрачені на капітальний ремонт споруди. У планах передбачено надання субсидій, що становлять 50% для особи, яка має життєвий досвід до 70 років, і 100% – для інвалідів, яким виповнилося 80 років.

Продаж сонцезахисних окулярів, що корегують зір, буде здійснюватися без ПДВ для раси населення з обмеженими фізичними можливостями. Кожен інвалід зможе прийти в салон окулярів і лінз, де йому спеціаліст індивідуально підбере окуляри з номерами лінз для корекції зору. Податок здійснюється тільки на лінзи зі зниженою здатністю світлопропускання.

Відмінності за групами

Особи з III і II групою інвалідності відносяться до категорії працюючої групи, а особи з I групою інвалідності – неробочої групою. Групи інвалідності встановлені давно, так що про робочих та неробочих знають всі.

Для людини з III групою інвалідності 2017 рік передбачає ряд доступних пільг. Серед них:

 • знижка на проїзд повітряним, річковим, наземним, а також повітряним транспортом в установленому розмірі до 50%;
 • працюючі інваліди з присвоєним статусом зможуть отримати знижку на медикаменти на 50% за рецептом лікаря;
 • доступна можливість купівлі ортопедичного взуття зі знижками, які залежать від ступеня складності виготовлення продукції.

Інваліди III групи звільняються від реєстраційних внесків при оформленні підприємницької діяльності. Податковим кодексом передбачено ряд пунктів для звільнення осіб від обов’язкових виплат.

Інваліди з III групою інвалідності отримують пенсію, при цьому продовжують займатися підприємницькою діяльністю, звільняються від сплати внесків у Пенсійний фонд і ряду інших внесків.

Виплата транспортного податку більше не стосується особи з ІІІ групою інвалідності. Державою передбачено пункт, здійснюється наданням особистого автомобіля інваліду (правда, в окремих випадках, на які поширюються не на всіх).

Особи другої групи інвалідності володіють багатьма видами пільг у різних галузях, більшість яких залишається без змін. Серед них варто відзначити:

 • трудову пенсію по групі інвалідності виплачують усім інвалідам другої групи без змін і незалежно від місця і роду отриманих травм;
 • мають можливість частково працювати на підприємствах і установках, продовжувати нести службу. Прибутковий податок від інваліда другої групи не вилучається;
 • надається знижка у розмірі 50% на оплату комунальних послуг – електроенергія, вивіз сміття, опалення, водопостачання;
 • інвалід має право на неповний робочий день, при цьому заробітна плата залишається без змін;
 • у разі відсутності в будинку особи з інвалідністю центрального опалення, той може подати заяву на встановлення опалювального котла в найкоротші терміни і знижку в розмірі 50 % від повної вартості;
 • при вступі у навчальний заклад, людині надається право вступу без конкурсу за умови, що він успішно здав іспити;
 • за наявності довідки із лікувального закладу, соцзахист видає путівку в оздоровчі комплекси, санаторії, профілакторії, будинки відпочинку для особи з другою групою інвалідності абсолютно безкоштовно.

Перелік пільг і знижок для I групи інвалідності відрізняється від інших, тому як інвалідність описуваної групи без можливості пересуватися самостійно, а значить, найбільш проблемна від перерахованих. У 2017 році особи першої групи інвалідності можуть розраховувати на:

 • високий розмір пенсії. Якщо травма сталася з вини самого потерпілого, то розмір пенсії може бути дещо зменшено;
 • при наданні рецепту від лікаря в медичному закладі (аптеці), інвалід має безпосереднє право на безкоштовні медикаменти;
 • безкоштовне оздоровлення в санаторіях, профілакторіях. Супроводжуючі люди інваліда також зможуть оздоровитися абсолютно безкоштовно;
 • звільнення від деяких видів податків. Тобто пільги на сплату податків прописуються не тільки у великих містах, але й поширюються по регіонах і областях;
 • безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Також проїзд дозволяється для осіб, які супроводжують інвалідів;
 • допомога працівників соціальних служб по догляду за собою. Здійснюються покупки по магазинах, надається допомога по дому, господарства.

Пільги і компенсації людям з групами інвалідності спрямовані на те, щоб вони могли відчути своє громадянство і потрібність країні, що заслуга у формі втрати працездатності не була марною. Категорії інвалідності зможуть в повному обсязі скористатися наданими пільгами, оздоровитися у санаторіях і профілакторіях.

 

Категорія: Обслуговування інвалідів | Додав: Rom@ (2017-10-26)
Переглядів: 113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди