Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Відділ допомог

Хто і скільки платитиме за комунальні послуги.

Хто і скільки платитиме за комунальні послуги.

Уряд вніс низку змін у правила нарахування субсидій. Одні зміни  внесені у травні 2017 року, інші – у серпні.

1. Змінилися строки опалювального сезону
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни. У 2017-2018 для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

2. Доходи враховують не за минулий рік, а за півроку
З жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки враховуються доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року.
Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилася: доходи впали або людина втратила роботу.
Пенсіонерам, які втратили роботу або просто звільнилися, при нарахуванні субсидії будуть враховувати розмір пенсії за останній місяць періоду, за який враховуються доходи.

3. Для непрацездатних збільшили соціальну норму, а для безробітних – розмір доходів
Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, інші особи, які не можуть працювати з об’єктивних причин, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 49 кв. м до 75 кв. м.
Нововведення ввели і для тих, хто проживає у у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачує комунальні послуги. Раніше вони не могли претендувати на субсидію, бо не були там офіційно зареєстровані.
З травня 2017-го за рішеннями комісій з питань соціального захисту, що діють при райдержадміністраціях, такі сім’ї зможуть оформити субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.
А ось що слід знати безробітним громадянам працездатного віку. При призначенні субсидії на новий опалювальний період їм у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми – 3248 грн.

4. Боржникам субсидію не продовжать
Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово-комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 340 грн) субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Якщо такі громадяни хочуть отримувати субсидію на новий опалювальний період, то повинні повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію.
Правда, ця вимога не стосується громадян, які мають заборгованість і цього року вперше звертаються по житлову субсидію. Їм її призначать на загальних підставах, однак вони також повинні сплати борг або укласти договір з надавачем послуг про поступове його погашення (реструктуризацію).

5. Наскільки скоротили нормативи на комуналку?
Нормативи на житлово-комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив нормативи  природнього газу, який використовується на опалення, а у серпні – на приготування їжі та водонагрів.
 

Категорія: Відділ допомог | Додав: Rom@ (2017-10-18)
Переглядів: 139 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди