Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
...Лиш пам'ять усе пам'ятає.
(М.Загреба)
Чорнобиль - це земля, стежки якої заросли травами і якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель. 29 років тому в Україні сталася страшна трагедія - вибухнув 4-й реактор Чорнобильської атомної електростанції.
У ліквідації аварії взяли участь і жителі Коростишівського району. Усі вони з честю виконали свій громадянський і службовий обов’язок. Усі вони, перебуваючи у зоні високої радіації, ризикуючи власним життям, зробили усе можливе, щоб попередити поширення аварії, врятувати станцію від руйнувань. Багатьох сьогодні немає серед живих.
В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває на обліку 660 осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та особи, що мають право на пільги, передбачені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:
учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії - 44 особи;
учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії – 130 осіб;
учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії – 30 осіб;
потерпілі від Чорнобильської катастрофи 1 категорії – 30 осіб;
потерпілі від Чорнобильської катастрофи 2 категорії – 83 особи;
потерпілі від Чорнобильської катастрофи 3 категорії – 119 осіб;
вдови ліквідоторів аварії на ЧАЕС – 29 осіб;
діти, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи - 195 дітей, з них одна дитина – інвалід.
Своїм відлунням Чорнобильська катастрофа спонукає до пильності. Вона знову і знову примушує замислитися на тим, що науково-технічний прогрес не тільки дає сучасній людині засоби, щоб досягти намічених цілей на шляху цивілізованого поступу, а й вимагає (й дозволяє) знаходити запобіжники, котрі дають гарантії безпеки, а це прямо пов'язано і з формуванням та розвитком світоглядних моральних засад, які об'єднують людей.
|