Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Соц. реабіл. дітей–інвалідів

Призначення та діяльність центру
 

Коростишівський центр соціальної реабілітації дітей –інвалідів є закладом управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Мета діяльності центру – здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини – інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільство. Надавати  кваліфіковану допомогу дітям- інвалідам у здійсненні корекції   психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучення в  цій програмі батьків.

Коростишівський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів  створено на базі  громадської організації – центру  ранньої медико - соціальної реабілітації дітей - інвалідів та молоді, який  функціонував в районі   з 1997 року. Центр використовує в своїй діяльності  поєднання різних  методик з соціальної,  психологічної, педагогічної та фізичної  реабілітації. На кожну дитину згідно з індивідуальною програмою реабілітації та обстеження, складається індивідуальний  план  реабілітації, що включає комплекс реабілітаційних заходів, враховує діагноз дитини, її психофізичний розвиток, індивідуальні особливості  та можливості , а також стан сім"ї в цілому , відносини між членами  сім"ї  дитини - інваліда.

В центрі працюють досвідчені спеціалісти вчитель-дефектолог, логопед Горай Л.В, фізичний  реабілітолог Бойко О.Ю,  практичний психолог Аліксійчук В.В

В центрі надаються безкоштовні інформаційні та консультаційні послуги родинам, які перебувають  в кризовому стані через факт інвалідності дитини.

         Фізичний реабілітолог проводить цілеспрямований та послідовний корекційний вплив на фізичний стан дитини, розширення рухової активності тонкої та грубої моторики, допомагає подолати фізіологічні обмеження.


За 2012 рік спеціалістами центру  надано 17 дітям зобмеженими фізичними можливостями 1280 послуг.З них: педагогічної корекції - 492, психологічної-312, з фізичної реабілітації (ЛФК, масаж) -476.    

                      

Послуги надаються згідно затвердженого графіку занять.При цьому враховуються потреби отримання дитиною послуг у кількох спеціалістів.Графік погоджується з батьками. Проводиться щоденний контроль за отриманням кожною дитиною реабілітаційних послуг.

Вчитель-дефектолог корекційно - педагогічну роботу спрямовує на  корегування вад кожної дитини зокрема. В першу чергу звертається увага на розвиток пізнавальної сфери( пам’яті, мислення,уяву, сприймання, мовлення та комунікативну функцію, розвиток мілкої моторики рук. В корекційно-логопедичній  роботі звертається увага  на розвиток слухового та зорового сприймання, розвиток фонематичного слуху, імпресивного мовлення,виховання загальних мовних навичок.Активна робота проводиться  по формуванню активного словника дитини, граматичної  будови мовлення, розвиток діалогічного мовлення. В залежності від патології проводиться корекція вимови звуків.Дітям з дизартрією проводиться логопедичний масаж.


Практичний психолог спрямовує свою роботу на забезпечення повноцінного психічного розвитку дитини, створення сприятливого психоемоційного клімату в сім’ї

В психологічній реабілітації використовуються розвиваючі та навчальні комп’ютерні ігри, що сприяє   відновленню психічних функцій, розвиває маніпулятивну активність і дрібну моторику, стимулює функцію мовлення.

Окреме  місце серед комп’ютерних ігор займають «соціальні» комп’ютерні ігри, де моделюються різні побутові ситуації,що дозволяє дитині з обмеженими можливостями здоров’я  адаптуватись до тієї чи іншої невідомої життєвої ситуації.

В центрі створено реабілітаційне середовище, у якому відбуваються всі реконструктивні процеси щодо корекції вад розвитку.

Категорія: Соц. реабіл. дітей–інвалідів | Додав: Rom@ (2013-02-14)
Переглядів: 744 | Теги: соціальна реабілітація, інваліди, діти, центр | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди