Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Новини управління

До річниці Чорнобильської трагедії

26  квітня цього року Україна відзначає 32-у річницю аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
Аварія сталася вночі 26 квітня 1986 року: стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Внаслідок вибуху в атмосферу було викинуто 190 тонн радіоактивних речовин. За даними експертів, сумарний викид радіоактивних речовин становив 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Радіоактивними нуклідами було забруднено більш ніж 145 тисяч кв. км території України, Росії та Білорусі. Після аварії з 30-кілометрової зони навколо АЕС було евакуйвано більш як 115 тисяч осіб. Чорнобильську АЕС закрили 15 грудня 2000 року. У ході ліквідації аварії загинуло десятки людей, багато залишилися інвалідами.                           
У відповідності до ст. 9 Закону України „Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є:
- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
- потерпілі від Чорнобильської катастрофи – громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків, станом на 01.04.2018 року перебуває на обліку 607 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи:- 1 категорія – 67 чол.; (в т.ч. 43 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; 24 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи);
- 2 категорія – 192 чол. (в т.ч. 115 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; 77 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи);
- 3 категорія – 139 чол. (в т.ч. 25 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; 114 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи);
- вдови ліквідаторів – 32 чол.;
- діти, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи – 175 дітей.
Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації своєчасно проводяться компенсаційні виплати постраждалим громадянам, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у межах доведених кошторисних призначень. 
Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 23.01.2018 року № 75 „Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018 рік” розмір щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018 рік по Житомирській області складає:  1 категорія – 415,80 грн.; 2 категорія – 207,90 грн.  
Постраждалим громадянам нараховано щорічну допомогу на оздоровлення (виплати проводяться згідно розподілу видатків):
-  І категорія (інваліди 1 та 2 групи) - 120 грн.;
-  І категорія (інваліди 3 групи) - 90 грн.;
-  ліквідатори 2 категорії - 100 грн.;   
-  ліквідатори 3 категорії - 75 грн.
Громадяни постраждалі від аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії  мають право на додаткову відпустку 16 календарних днів на рік. Додаткова відпустка для громадян даної категорії встановлена законом і є гарантованою державою пільгою, тобто надання її обовязкове. Оплату додаткових відпусток «чорнобильцям» підприємства проводять за рахунок власних коштів. У подальшому понесені витрати підприємству відшкодовуються управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за рахунок коштів Державного бюджету.
      
Пріоритетним напрямом оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є забезпечення їх санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок.
Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
- громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
На обліку в управлінні перебуває 67 постраждалих громадян, віднесених до категорії І, та 1 дитина – інвалід, інвалідність якої пов”язана з Чорнобильською катастрофою, а саме:
- для забезпечення санаторно-курортними путівками у 2018 році 54 постраждалих  осіб,   віднесених до категорії 1;
- для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у 2018 році 13 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1 (розмір компенсації у 2018 р. - 481,00 грн.); 
- для забезпечення санаторно-курортною путівкою у 2018 році 1 дитину-інваліда, інвалідність якої пов”язана з Чорнобильською катастрофою.  

Відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій надається 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами та виплачується компенсація на тверде паливо особам, які проживають у будинках з пічним опаленням.Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечені спеціальним лікуванням та лікарськими засобами в межах доведених кошторисних призначень. 
Згідно із розписом обласного бюджету на 2018 рік Коростишівському району передбачено кошти у сумі 41900,00 грн. (в т.ч. медикаментозне забезпечення за пільговими рецептами лікарів – 28000,00 грн.; безоплатне (пільгове) зубопротезування  – 13900,00 грн.). Отже, одним із напрямків діяльності управління праці та соціального захисту населення Коростишівської райдержадміністрації є виконання завдань державної політики щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катасрофи.

Категорія: Новини управління | Додав: Rom@ (2018-04-19)
Переглядів: 95 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди