Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Коростишівська ОДПІ

Податок на нерухоме майно сплачується з місяця, коли виникло право власності на нього

У випадку коли право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, попередній власник сплачує податок на нерухоме майно з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування.              Новий власник сплачує податок  починаючи з місяця, в якому виникло право власності. 

Враховуючи, що для власників житлової нерухомості фізичних осіб, обчислення суми податку проводиться органом державної податкової служби, новому власнику житла - громадянину буде надіслано  повідомлення - рішення  про розмір нарахованого податку на нерухоме майно.            Таке повідомлення формуватиметься після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на нерухомість  від органу держреєстрації прав на нерухоме майно.

Сплачувати податок на нерухоме майно власникам - фізичним особам  необхідно  протягом 60 днів  з дня вручення йому податкового повідомлення - рішення.

Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податку на підставі документів,  що підтверджують їх право власності на об’єкт  оподаткування  можуть самостійно звернутись до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно.

При цьому не слід забувати, що законодавством надано пільгу зі сплати податку, для об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб: для квартири – до 120 кв. метрів, для житлового будинку – до 250 кв. метрів. Якщо громадянин має у власності один об’єкт житлової нерухомості такої площі, податок на не рухоме майно не сплачується.   

Що стосується юридичних осіб, які стали власниками житлової нерухомості протягом цього року, то вони самостійно обчислюють податок на нерухоме майно та подають декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на  такий об’єкт. Сплачується податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Категорія: Коростишівська ОДПІ | Додав: Rom@ (2013-02-22)
Переглядів: 348 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди