Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Коростишівська ОДПІ

Спадщина, отримана від батьків, не оподатковується

      Якщо ви отримали спадщину від члена сім”ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої  вартості оподатковується за  нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім”ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого .

       Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ –го ступеня споріднення, то вартість об”єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини- сироти або дитини, позбавленої батківського піклування .Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

        Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету,є спадкоємці, які отримали спадщину.

        Декларацію необхідно подати до 1 травня 2013року до органу ДПС за місцем реєстрації або за місцем переважного проживання громадянина, та сплатити податок до бюджету. Спадкоємці- нерезиденти  сплачують податок до нотаріального оформлення об”єктів спадщини.

       Для довідки: Відповідно до пп.14.1.263 п.14.1 ст.14 розділу І Податкового кодексу України членами сім”ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки,чоловік або дружина, діти,у тому числі усиновлені. Інші члени сім”ї фізичної особи вважаються такими,які мають ІІ-й ступінь споріднення.            

                                                                                                                           Коростишівська МДПІ

Категорія: Коростишівська ОДПІ | Додав: Rom@ (2013-02-22)
Переглядів: 236 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди