Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Новини управління

Нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича
 

На розширеному засіданні Кабінету Міністрів за участю Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради Володимира Рибака, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, голів парламентських фракцій, керівників центральних і регіональних органів влади, Президент наголосив, «Програма підтримки й активізації реального сектору економіки має переслідувати єдину кінцеву мету – покращення умов життя громадян України, підвищення стандартів життя».

Голова  держави нагадав, що «…рік тому на засіданні Уряду ми разом з вами дали старт соціальним ініціативам Президента України.

За 12 місяців ми провели велику роботу для найбільш вразливих верств населення – пенсіонерів, інвалідів, ветеранів. Але це рішення не повністю досягло тієї мети. яку ми ставили.

Воно значно пом’якшило ситуацію в соціальній сфері, але мети ми з вами не досягли. Тому цю роботу необхідно продовжувати».

Оголошуючи нові соціальні ініціативи, В.Янукович акцентував: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХI століття».

І найпершочерговіше завдання – «створення належних умов для тих, хто ростить дитину».В.Янукович зазначив, «у 2012 році суттєво збільшено державну підтримку для малозабезпечених і непрацездатних осіб. У результаті кожна малозабезпечена сім’я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця 2013 року на 619 грн., у 2014 році – 976, порівняно з 2012-м».

 «Окрема увага – дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує зазначених зусиль і коштів. Тому розмір допомоги по догляду за дитиною-інвалідом буде збільшено в 1,5 рази, що дасть кожній сім’ї щомісяця додатково від 223 до 302 грн., залежно від віку дитини», наголосив Президент.

Соціальний захист, медичне, матеріальне забезпечення інваліді, а особливо дітей-інвалідів є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів влади та місцевого самоврядування району.

У Коростишівському районі проживає 2354 інвалідів різних категорій, із яких 147 дітей-інвалідів до 18 років.

Діти-інваліди отримують державну соціальну допомогу у розмірі 894 грн. щомісячно.

У 2012 році в нашому районі виплачено допомоги на суму 6168013,39 грн., за перший квартал 2013 року – 1665380,43 грн.

Непрацюючі батьки дітей-інвалідів отримують надбавку на догляд у розмірі 50% прожиткового мінімуму на дітей відповідного віку (до 6 та після 6 років).

«Уряд має невідкладно усунути несправедливість щодо дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які водночас є інвалідами. Через бюрократичну казуїстику вони недотримують щомісяця майже 900 грн.».

Особливим піклуванням слід оточити також дітей, які мають проблеми зі здоров’ям.

Як сказав Президент: «Сьогодні перед батьками дітей-інвалідів стоїть важкий вибір – звільнятися з роботи заради догляду за ними чи здавати дитину до інтернату.

Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є створення в усіх регіонах центрів денного перебування для дітей-інвалідів. Це – світовий досвід, і нам його треба з вами використовувати.

У цих закладах з дітьми будуть працювати не тільки вихователі, але й реабілітологи. Можливість залишити у спеціалізованому закладі дитину-інваліда на час, поки батьки на роботі, дозволить зменшити кількість кинутих напризволяще дітей, забезпечить їх виховання в сім’ї».

Такий заклад працює і в нашому районі. Коростишівський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів своєю основною метою передбачає здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільство. У 2011 році у центрі пройшли курс реабілітації 16 дітей-інвалідів, у 2012 році – 17 дітей-інвалідів. На  даний час 10 дітей-інвалідів проходять курс реабілітації у даному центрі.

У структурі центру передбачено діяльність денного відділення перебування дітей-інвалідів. І таке відділення працювало протягом 2011 року. На жаль за браком коштів його діяльність у 2012 році була призупинена.

Завдяки новим соціальним ініціативам Президента ми маємо велику надію на додаткове фінансування центру та відновити роботи денного відділення.

Відповідно доЗаконуУкраїни «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги інваліда мвизначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації.

Дітям-інвалідам надаються безкоштовно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інш і засоби реабілітації (засобидляпересування, протезнівироби, сурдотехнічнізасоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), виробимедичногопризначення (індивідуальніпристрої, протезиочей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) напідставі індивідуальної програми реабілітації, автомобіліза наявності відповідного медичного висновку.

Категорія: Новини управління | Додав: Rom@ (2013-04-25)
Переглядів: 564 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди