Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Відділ персоніфікованого обліку осіб

У 55 років на пенсію: кому як

          У Законі України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набув чинності 01.10.2011 року, передбачено поетапне підвищення  пенсійного віку   для жінок із 55 до 60 років. Але відбуватиметься воно поступово. Зокрема жінки,  що народилися в період із 01.04.1958 року по 30.09.1958 року мають право на пенсію в 57 років. Утім, до 01.01.2015 року жінка  ще може вийти на пенсію в 55 років, але за умови, що вона звільниться з роботи й матиме при цьому не менш як 30 років страхового стажу. Проте в такому разі за кожний повний чи неповний  місяць дострокового  виходу на пенсію  її  пенсійна виплата зменшується на 0,5%. Жінки помилково вважають, що з пенсії в них  вираховуватимуть по 0,5% лише до досягнення 57 років, тобто поки в сумі не набіжить 12% зменшення (0,5% х 24 місяці = 12%). Надалі ж, уважають вони, пенсію виплачуватимуть у повному обсязі.

             Відсоток відрахувань можна переглянути лише в тому разі, якщо жінка, котрій призначено пенсію достроково, працевлаштується. Тоді вона має повідомити про це в управління Пенсійного фонду, щоб їй призупинили виплату пенсії. А коли вона досягне 57-річного віку, спеціалісти переглянуть цей відсоток пропорційно до відпрацьованого стажу. Наприклад, після працевлаштування та набуття 12 місяців страхового стажу, розмір пенсії буде зменшено не на 12%, а на 6%.

             Якщо жінці призначають мінімальну пенсію, з неї також вираховують по 0,5% ?

             Так, розмір пенсій зменшується, однак при цьому жінка не отримує менше, бо держава їй доплачує, підтягуючи пенсію до мінімального розміру. Натомість люди думають, що отримуватимуть на 12% менше. На цьому ми також акцентуємо увагу під час призначення пенсії.

             Якщо жінка наразі не працює і все життя мала невисокі зарплати, то їй, мабуть, не варто чекати два роки, поки виповниться 57, - краще йти в 55 років. Усе одно вона отримає мінімальну пенсію. Якщо ж вона добре заробляє і в змозі працювати далі, то доцільніше, звісно, ще попрацювати. Адже вийшовши на пенсію в 55 років, вона втратить чималі гроші – 12% від пенсійної виплати. І ці кошти не повернуть. А коли піде на пенсію в 57 років, вона отримуватиме додатково 10% від пенсійної виплати за більш пізній вихід на  пенсію (стаття 29 Закону України «Про   заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»). Таким чином держава стимулює жінок довше   працювати.

 

 

 

Головний спеціаліст по контролю

за призначенням пенсій                                                            Л.М. Жиленок

Категорія: Відділ персоніфікованого обліку осіб | Додав: Rom@ (2013-08-06)
Переглядів: 628 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди