Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Захист постраждалих ЧАЕС

Особливості надання додаткових відпусток «чорнобильцям»
  Відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі Закон) перелік компенсацій та пільг для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  залежить від встановленої категорії. 
Право на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік мають тільки громадяни, віднесені до першої та другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону). 
Додаткова відпустка для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлена законом і є гарантованою державою пільгою, тобто надання її обов'язкове. 
Оплату додаткових відпусток працівникам - «чорнобильцям» підприємства проводять за рахунок власних коштів. У подальшому понесені витрати підприємству відшкодовуються управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за рахунок коштів Державного бюджету.
Відповідно до Закону тривалість додаткової відпустки, що надається громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 16 календарних днів. На відміну від щорічних відпусток, які надаються за відпрацьований робочий рік, що відраховується з дня укладення трудового договору, додаткові відпустки «чорнобильцям» надаються на календарний рік. Тобто, прийнятий на роботу працівник, який належить до першої або другої категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право отримати додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів навіть у перший місяць роботи.
Також однією з особливостей цього виду відпусток є те, що вони повинні бути використані протягом календарного року і їх перенесення на інший рік чинним законодавством не передбачено. 
Тривалість додаткових відпусток, передбачених п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону не збільшується на кількість святкових та неробочих днів, що припадають на час вищезазначених відпусток. Також  не передбачено і перенесення на інший період або продовження додаткової відпустки, що надається працівникам - «чорнобильцям», у разі їх тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку, під час такої відпустки.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та правильність  нарахування додаткових  відпусток (постанова Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 „Про затвердження Порядку використання програм, пов”язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”).

Категорія: Захист постраждалих ЧАЕС | Додав: Rom@ (2013-11-08)
Переглядів: 9304 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди