Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Охорона праці

Дотримання безпечних умов праці – закон життя для всіх!

Дотримання безпечних умов праці – закон життя для всіх!

 

   Конституція України кожному працівнику в процесі його трудової діяльності гарантує право на охорону життя і здоров'я, на належні, безпечні і здорові умови праці, які повинен створити і забезпечити йому роботодавець.

   Якщо для роботодавця пріоритетом є життя і здоров'я людей, які працюють на підприємстві, якщо він постійно покращує умови праці, приділяє увагу побутовим умовам, забезпеченню спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту – тоді ймовірність виробничого травматизму та професійного захворювання буде меншою.

   Разом з тим, Законом України «Про охорону праці» визначено обов'язки працівника: дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт чи перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту. Проте, працівники не завжди дбають про особисту безпеку і здоров'я в процесі виконання будь-яких робіт чи під час пересування на території підприємства.

Невиконання вищезазначених обов'язків, безвідповідальність, халатність, як працівників, так і роботодавців, призводить до досить сумних наслідків – травмування або загибелі людей.

Як свідчить аналіз виробничого травматизму, переважна більшість нещасних випадків трапляється за таких причин: допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, порушення трудової і виробничої дисципліни, невиконання посадових обов'язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці працівниками. Ось деякі приклади:

01 лютого 2017 року у цеху по виготовленню хлібобулочних виробів, що знаходиться на території Коростишівського заводу продовольчих товарів, стався нещасний випадок з пекарем Носок Людмилою Миколаївною за таких обставин:

Носок Людмила Миколаївна, перебуваючи на зміні,  побачила, що в шафі попередньої витримки тіста залипло тісто. Вона,  не вимкнувши шафу, зняла бокове скляне огородження, яке призначене для візуального огляду тістових заготовок, і засунула руку в середину шафи, щоб вийняти залипле тісто. В цей момент її праву руку затиснуло між шестернею та цепом.  Працівники цеху, побачивши що сталося, відразу вимкнули агрегат, зняли все огородження для доступу до механізмів, щоб звільнити руку потерпілій, провернули шестерню і звільнили руку Носок Л.М. Бригада швидкої медичної допомоги прибула на місце нещасного випадку, надала потерпілій першу медичну допомогу і відвезла її до Коростишівської ЦРЛ.

Основною причиною цього нещасного випадку є невиконання вимог інструкції з охорони праці потерпілою. а саме: прибирання тіста під час роботи механізму шафи попередньої витримки тіста, а також зняття огородження під час роботи механізму шафи попередньої витримки тіста.

            28 червня 2016 року в  в приміщенні паперового виробництва ТОВ  «Коростишівська паперова фабрика» стався нещасний випадок з слюсарем-ремонтником Опанасюком Юрієм Олександровичем за таких обставин:

             Слюсар-ремонтник Опанасюк Юрій Олександрович проводив  ремонтні роботи на лінії подачі клею на папероробну машину №2. Спочатку він перевірив справність насоса та вирішив замінити зворотний клапан в місці вводу клею у вхідний патрубок cелектефайєра. Але перед цим він не скинув надлишковий тиск з лінії подачі клею, не перекрив запірний вентиль на технологічному трубопроводі  подачі клею після зворотного клапана. Під час виконання цієї роботи Опанасюка Ю.О. облило клеєм обличчя і клей потрапив в очі.  Потерпілий декілька разів промив очі водою та з відома безпосереднього керівника самостійно пішов до лікарні. В приймальному відділенні Коростишівської ЦРЛ  потепілому була надана медична допомога.    

Основною причиною цього нещасного випадку є невиконання вимог інструкції з охорони праці потерпілим. а саме: розпочато ремонт обладнання без повної його зупинки та відключення від джерел живлення.

            Супутньою причиною цього нещасного випадку є невиконання посадових обов´язків, а саме: відсутність контролю з боку змінного майстра за дотриманням працівником виконання безпечного та безаварійного обслуговування технологічного обладнання.

     Хочеться нагадати керівникам підприємств, що основним шляхом зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці безпечних і нешкідливих умов праці, належне навчання працюючих питанням профілактики травматизму.

 

Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров'я. Ви потрібні рідним, Ви потрібні державі!».

 

   

Страховий експерт з охорони

праці відділення ВД ФССНВ

у Коростишівському районі                                                                                  В.М. Фещенко

Категорія: Охорона праці | Додав: Rom@ (2017-03-06)
Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди