Група "Гости"
Ви увійшли як Гость 
     


Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Охорона праці

Шлях до добробуту кожного – через легалізацію зарплати і зайнятості

Важливою проблемою нині є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Тому першочергова увага приділена пропаганді економічних, соціальних переваг отримання громадянами легальних доходів та сприяння створенню в суспільстві атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які виплачують заробітну плату без оформлення трудових відносин – «в конвертах».

Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.

Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують:

- Кодекс Законів про працю України;

- наказ Мінпраці України від 08.06.01 №260 "Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою.

 

Чим і кому загрожує «конверт»

 Зарплата «в конверті», як і «тіньова» зайнятість містить загрозу як для тих, хто отримує таку зарплату і видає її, так і для самої держави.

Отже, перше виправдання, яке озвучують «щасливі власники тіньової зарплати» - це можливість отримати дос­татньо для того, щоб пенсія від держави була непотрібна. Можливо, в деяких випадках це, дійсно, так.

Проте з іншого боку, отримувати гроші Ви будете рівно стільки, скільки їх Вам будуть готові платити. Це означає, що досить скоро гроші чи бажання (а, може, і те й інше) можуть скінчитися.

Крім того, навіть якщо з роботодавцем Вам пощастило, чи буде призначена державна пенсія зайвою? Навряд чи. Так чи інакше, вона страхує Вас від наслідків невдалого вкладення своїх грошей і інших чинників, які не виклю­чені й мають право бути враховані у сформованій економічній ситуації.

Сьогодні, згідно з чинним законодавством, доходи всіх без винятку громадян України оподатковуються за ставкою в 15% (якщо дохід не перевищує 10-кратного розміру мінімальної зарплати) та 17% - якщо перевищує. Це не так вже й багато, адже в період, коли оподаткування відбувалося згідно з Декретом про оподаткування прибутку громадян, про­центна ставка податку становила,40%, а в Європі й сьогодні податки забирають у громадян 45-50% доходу.

Одним із заходів вжиття впливу до суб’єктів підприємницької діяльності, керівників, які не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками, не виплачують заробітну плату на відповідному рівні, є діяльність робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та  зайнятості населення.

Протягом цього року в ході обстежень суб’єктів підприємницької діяльності виявлено 28 осіб, які були не працевлаштовані офіційно, а це призвело кожного працівника до згадуваних вище наслідків.

Тому аргументовано переконуємо підприємців, керівників підприємств підвищувати заробітну плату своїм працівникам і заради загальної справи – відмовитися від «преміальних у конвертах».

Працівникам, яким роботодавець відмовляє в офіційному працевлаштуванні, рекомендуємо звертатися в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за телефоном 5-29-38.

 

Начальник управління праці та соціального

захисту населення райдержадміністрації                                                                                          О.А.Грищук

Категорія: Охорона праці | Додав: Rom@ (2013-06-20)
Переглядів: 1141 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Державні інтернет ресурси


Прогноз погоди